БЛОГ‎ > ‎

Мета терапії в рамках концепції DIR та методики Floortime

Отправлено 4 июл. 2014 г., 03:37 пользователем Анжела Заяц   [ обновлено 2 дек. 2014 г., 00:04 ]
Дитячий аутизм, який у 40-х роках ХХ століття був описаний як окрема нозологічна одиниця, досі постає як суперечливий діагноз, зокрема, стосовно його етіології. За частотою виявлення дитячий аутизм перебуває на четвертому місці серед видів хронічної нервово-психічної патології у дітей після розумової відсталості, епілепсії та дитячого церебрального паралічу. 

В Україні аутистичні діти багато років були позбавлені доступних для інших осіб форм медико-психолого-педагогічної допомоги. Лише наприкінці 90-х років були зроблені перші кроки в напрямку напрацювання адекватної моделі допомоги особам з аутизмом. До цієї моделі належать як медикаментозна терапія, так і психолого-педагогічна корекція.

Загалом в світі терапія розладів аутистичного спектру була спрямована на симптоми цих станів, а не на проблеми, які лежали в їх основі. В результаті цілі, які ставилися перед окремою дитиною, обмежувалися змінами в її поведінці, і довгострокові прогнози для багатьох дітей з подібними розладами були вельми пессімістичними. Уявлення про природу аутизму, які досі були переважаючими, обмежували спектр можливостей розвитку та майбутніх досягнень, які очікували від таких дітей.

Мета терапії в рамках концепції DIR та методики Floortime - не стільки робота над зовнішніми сторонами поведінки та симптомами захворювання, скільки створення фундаменту для здорового розвитку. За допомогою цієї методики діти опановують ключові здібності, які відсутні або порушені в процесі їх розвитку: здатність до приємних й теплих стосунків з оточенням, цілеспрямоване і повноцінне спілкування (спочатку жестами, потім нерідко і словами) і, в різній мірі, логічне та творче мислення. Для значного числа дітей, з якими займалися за цією методикою, відкрилися нові можливості, вони придбали здібності, які раніше вважалися недосяжними для дітей з розладами аутичного спектру.